Aplikacja na Androida modlitwa
powrót do poprzedniej strony

Nowenna za zmarłych na cały listopad

Modlitwa (1, 11 i 21 listopada):


Jakie mogłoby być większe miłosierdzie Boże, jak nie okazane zmarłym, od których nie oczekujesz żadnej nagrody, żadnej wdzięczności i żadnej pochwały. Ci, którzy to czynią, zdobywają sobie życie nieśmiertelne (o. S. Papczyński).

 

Wspieranie zmarłych w różny sposób to dobra dla nas okazja do uświęcania siebie, do czynienia dzieł bezinteresownej miłości. Od zmarłych bowiem nie otrzymujemy w zamian podziękowania, ale sam Bóg zapewnia nam miejsce w niebie.


Panie Boże, uzdalniaj nas do łączenia dobra ofiarowanego zmarłym z dobrem płynącym dla nas od Ciebie. Daj nam wrażliwe serca na potrzeby tych, których Ty również przewidziałeś do życia w Twoim królestwie.


Bóg najwyższym dobrem w życiu i po śmierci 

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się u Ciebie, mówię Panu: „Tyś jest Panem moim; nie ma dla mnie dobra poza Tobą”. Pan częścią dziedzictwa i kielicha mego: To właśnie Ty mój los zabezpieczasz. Dlatego się ciszy moje serce, dusza się raduje, A ciało moje będzie spoczywać z ufnością, bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu. Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie, rozkosze na wieki po Twojej prawicy. (Ps 16,1-2.5.11)