Aplikacja na Androida modlitwa
powrót do poprzedniej strony

Modlitwa do Św. Rity o ratunek

Święta Rito, nasza wspomożycielko w sprawach trudnych, wejrzyj łaskawie na bolesną sytuację w jakiej się znajduję i wstaw się za mną u Pana, aby udzielił mi swojej Ojcowskiej pomocy. Jeżeli jest Wolą Bożą, bym przyjął ten kielich i wytrwał w cierpieniu, to wyproś mi siłę i męstwo, abym wpatrzony w Jego Krzyż potrafił wytrwale nieść własny. 

Jeżeli jednak jest możliwe, aby Miłosierny Bóg oddalił ode mnie cierpienia i zechciał wesprzeć mnie w przeciwnościach, to proszę Cię Święta Rito przybądź z pomocą przynosząc Jego łaski. 

Jeżeli przyczyniłem się do swoich problemów czyniąc to, na co Bóg nie pozwala – pomóż mi się nawrócić i oczyścić, aby moja modlitwa mogła się Jemu podobać. 

Jeżeli nie zgrzeszyłem lecz padłem ofiarą czyjegoś grzechu, wyproś mi łaskę uwolnienia od zła które mnie dotyka i naucz przebaczać winowajcom. 

Święta Rito, wstaw się u Matki Bożej Miłosierdzia, aby otoczyła mnie Swoją matczyną opieką i przeprowadziła przez ciemną dolinę w której się znajduję. Pomóż mi powierzyć Jej Niepokalanemu Sercu samego siebie, moich najbliższych i wszystkie moje sprawy, aby je przedstawiła Swojemu Synowi i by Jego Wola się we mnie spełniła, a Jego Imię było błogosławione. Amen.