Aplikacja na Androida modlitwa
powrót do poprzedniej strony

Akt zawierzenia Matce Bożej

Maryjo, Najświętsza Pani, Niepokalana Matko Zbawiciela! Ty dla wszystkich pokoleń nie przestajesz być znakiem Bożego Adwentu i znakiem ludzkiej nadziei...


O Matko ludzi i Matko ludów! Tobie są znane wszystkie ich cierpienia i wszystkie nadzieje. Ty czujesz po macierzyńsku wszystkie ich zmagania - pomiędzy dobrem i złem, pomiędzy światłością i ciemnością. Zmagania te wstrząsają światem. Przyjmij nasze pokorne wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Niepokalanego Serca.


Ogarnij miłością najlepszej Matki i Służebnicy Pańskiej te serca i te ludy, które najbardziej na to czekają, a których zawierzenia Ty również szczególnie oczekujesz. Niech dla wszystkich przybliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy i sprawiedliwości, czas nadziei i miłości!

Okaż się dla nas Matką, choć tak mało na tę miłość macierzyńską zasługujemy. Ale miłość Matki jest zawsze większa: w niej objawia się miłosierdzie Boga, które jest potężniejsze od wszelkiego zła... Ty, która w swym Niepokalanym Sercu depczesz głowę węża i ogarniasz świat cały: Okaż się Matką!