Jezus powiedział do Nikodema: «Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
Nasze Modlitwy
Projekt prowadzony pod opieką Hermanice.Dominikanie.pl
Ewangelia wg św. Jana, Jn 3,16-18
Komentarz to ewangelii
Wszyscy trzej są Bogiem, ponieważ Trójca jest jednym Bogiem. To Trójca dała początek wszechświatowi, Trójca stworzyła wszystkie rzeczy, ona dla naszego zbawienia stworzyła w ciele dla świata Słowo i Syna Ojca, nierozdzielnego zarówno od Ojca, jak i Ducha.
On to prawdziwie przyjmuje ciało przez przyjście Ducha i staje się tym, kim nie był, człowiekiem takim jak ja, z wyjątkiem grzechu i wszelkiej nieprawości – Bogiem i człowiekiem jednocześnie, widzialnym dla wszystkich, posiadającym boskiego Ducha, który jest z Nim zjednoczony z natury, dzięki któremu dawał życie umarłym, otwierał oczy niewidomym, oczyszczał trędowatych i wypędzał demony. On to cierpiał na krzyżu aż do śmierci, zmartwychwstał w Duchu, został wywyższony w chwale i utorował nową drogę do nieba dla wszystkich, którzy wierzą w Niego z niezachwianą wiarą; On, który wylał Ducha Świętego w obfitości na wszystkich, którzy potwierdzili swoją wiarę czynami; On, który nawet teraz wylewa go niestrudzenie na tych, którzy robią to samo; On, który poprzez tego Ducha natychmiast podnosi do boskiej godności tych, z którymi się zjednoczył, i nie zmieniając ich, sprawia, że z ludzi stają się dziećmi Bożymi, braćmi Zbawiciela, współdziedzicami Chrystusa i dziedzicami Boga, bogami w towarzystwie Boga, w Duchu Świętym, więźniami ciała, ale tylko ciała, i wolnymi w duchu, wstępującymi z Chrystusem bez trudu do nieba i mającymi tam wszystkie prawa w kontemplacji dóbr, których oczy nie widziały. […]
Tobie, o mój Chryste, wraz z Ojcem i Twoim Boskim Duchem, należy się chwała i uwielbienie, cześć i hołd, teraz i zawsze, jako Władcy, na wieki wieków, jako Stwórcy Wszechświata, jego Bogu i Panu. Amen.
Symeon Nowy Teolog (ok. 949–1022)
Dzienne czytania pochodzą ze strony https://www.evangelizo.org